Jaunumi veikalā!

Jaunumi

Jaunumi veikalā!

Jaunumi veikalā!

16.05.2017 12:20Bio Zemesriekstu sviests un Bio Valriekstu sviests.

Rieksti ir uzturvielām piepildīti produkti, kurus mūsdienās ir ļoti iecienījuši veselīga un sabalansēta dzīvesveida piekritēji. Rieksti bagātīgi satur nepiesātinātās taukskābes un citas bioaktīvās vielas, piemēram: 
• Augstas kvalitātes augu olbaltumvielas
• Šķiedrvielas
• Minerālvielas
• Tokoferoli (E vitamīna forma) 
• Piesātinātās taukskābes
• Nepiesātinātās taukskābes
• Fenoli (vielas ar patīkamu aromātu un antiseptiskām un antibakteriālām īpašībām)

To ietekme uz organismu ir vispusīga - nepiesātinātās taukskābes iebūvējas šūnu membrānu sastāvā, tādējādi stabilizējot tās un kavējot novecošanas procesus, veido bioloģiski aktīvas vielas, kas paplašina asinsvadus, regulē asinsrecēšanu, piedalās iekaisuma procesu novēršanā. Rieksti ir arī viens no bagātākajiem šķiedrvielu avotiem. Tās veicina zarnu darbību, uzlabo zarnu mikrofloru, samazina holesterīna līmeni asinīs.
Šobrīd plašos pētījumos ir pierādīts, ka riekstu lietošana uzturā samazina koronārās sirds slimības un žultsakmeņu rašanās risku gan sievietēm, gan vīriešiem un arī 2.tipa cukura diabēta attīstības risku sievietēm. Kā arī dažos pētījumos ir saskatīta pozitīva ietekme uz veselības uzlabošanos paaugstināta asinsspiediena gadījumā. 
Riekstu sviests tiek gatavots no augstas kvalitātes riekstiem, kas vispirms tiek grauzdēti, tad sasmalcināti līdz iegūta viendabīga, maiga konsistence, ko var salīdzināt ar sviestu. Šie sviesti satur ne mazāk kā 100% attiecīgā rieksta, minimālu daudzumu cukura un ne grama sāls!
Kas īpašs tieši zemesriekstos?
Pirmkārt, jau tas, ka zemesrieksti nemaz īsti neskaitās rieksti! Patiesībā tie ir pākšaugi, bet kulinārijā, pētījumos un uztura zinātnē tie tomēr tiek saukti par riekstiem, jo zemesrieksti sevī glabā visas iepriekš aprakstītās vērtīgās vielas. Un, ņemot vērā visus iepriekš minētos faktus, tie šobrīd tiek nenovērtēti pavisam nepamatoti. Zemesrieksti citu riekstu vidū izceļas arī ar to, ka tajos ir ļoti augsta kālija koncentrācija, kas vairākkārt pārtrumpo nātrija koncentrāciju, līdz ar to tas pozitīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu. 
Un ar ko īpašs valriekstu sviests? 
Šobrīd ir pierādīts, ka valrieksti, salīdzinot ar citiem riekstiem, satur visaugstāko antioksidantu koncentrāciju, kas palīdz mūsu šūnas aizsargāt no brīvajiem radikāļiem, kas bojā šūnu membrānu, izraisot tās priekšlaicīgu bojā eju. Valrieksti ir arī lielisks omega-3 taukskābju avots un dažādu minerālvielu avots, it īpaši izceļot augstu vara, mangāna un dzelzs koncentrāciju. 

Kokosriekstu krēms (kokosriekstu manna). 

Kokosriekstu krēms mūsdienās ir ļoti novērtēts produkts, ko var izmantot kā alternatīvu sviestam, jogurtam, saldajam krējumam, pievienot desertos, putrās, augļu kokteiļos, ziest uz maizes un citur. To pamatā pagatavo no kokosriekstu skaidiņām, tās maļot un kuļot līdz izveidojas krēmīga konsistence. 
Kokosriekstu krēms sevī nes visas tās labās uzturvielas, ko pats kokosrieksts- tas ir augsta enerģētiskā vērtība, tas ir labs dažādu minerālvielu (īpaši mangāna, vara un dzelzs), kā arī B grupas vitamīnu avots. Tāpat kā zemesriekstos, arī kokosriekstā kālija koncentrācija ir augstāka kā nātrija koncentrācija, kas labvēlīgi ietekmē kardiovaskulāro sistēmu. Kokosrieksts vēl ir īpašs arī ar augsto laurīnskābes koncentrāciju - dabā vienīgi mātes piens ir tik pat bagāts ar laurīnskābi, tai ir labvēlīga iedarbība uz cilvēka imūnsistēmu, un tā veicina labā holesterola veidošanos organismā, kas mazina arterosklerozes risku.

Visi šie bagātīgie un veselību stiprinošie produkti atrodami mūsu veikala “Mārtiņroze” plauktos! Ienāciet, gaidīsim Jūs! :)

Pieteikties jaunumiem

Kontakti

Veikals Mārtiņroze

Veikals Mārtiņroze logo

Adrese:
Mārupes iela 22,
Rīga, LV-1002
Darba laiks:
P. - Pk. 9:00 - 19:00
S. - 10:00 - 15:00
Sv. Brīvdiena